NALLIHAN DEVLET HASTANESİ GENİTAL ESTETİKTE ZİRVEDE

Ankara'nın Nallıhan ilçesi Nallıhan Devlet Hastanesi'nde rekor sayıda kadın doğum ameliyatları yapılması çok dikkat çekti. İlçe hastanesi olmasına rağmen, Nallıhan Devlet Hastanesi'ne İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bolu, Adana, Zonguldak gibi birçok il ve ilçeden gelen hastalarla birlikte bir yıl içerisinde 200'ü aşkın genital estetik operasyonunun gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Nallıhan Devlet Hastanesi Genital Estetikte Zirvede

Ankara'nın Nallıhan ilçesi Nallıhan Devlet Hastanesi'nde rekor sayıda kadın doğum ameliyatları yapılması çok dikkat çekti. İlçe Hastanesi olmasına rağmen, Nallıhan Devlet Hastanesi'ne İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bolu, Adana, Zonguldak gibi birçok il ve ilçeden gelen hastalarla birlikte bir yıl içerisinde 200'den fazla Genital Estetik Operasyonunun gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Nallıhan Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Doktor Beyza Bellisoy, Genital Estetik Yöntemine başvurulabilecek durumları şu şekilde açıklıyor:

"Genital bölgelerin yapısal bozukluklarında, cinsel faaliyet bozukluklarında, doğuma bağlı vajen genişlemesi ve sarkmalarında, idrar kaçırma sorunlarında, genital bölge koyulaşmalarında, genital bölgede buruşma ve cilt sarkması sorunu olan hastalarda, vajinanın daraltılması, iç dudak estetiği, doğuma bağlı kötü izlerin ve klitoris üzeri katlanmaların düzeltilmesi için cerrahi operasyonlar yapılıyor.

Vajen daraltma ve sıkıştırma, vajinal gençleştirme, genital cilt rengi açma, idrar kaçırma problemlerinin düzeltilmesi ve genital siğil tedavisi için lazer teknolojisi tercih ediliyor.

Nallıhan Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Doktor Beyza Bellisoy, bu durumun yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini vurgulayarak, "Uygulamalar, idrar torbası ve mesane boynunu destekleyen bağ dokuyu harekete geçirerek bu bölgede sıkılaşma ve yenileme oluştuğunu, çoğunlukla ağrısız olarak uygulanan işlemlerle hastaların büyük bir kısmının yapılan müdahalelerle bu sorunlardan kurtulduklarını" belirtti.

ANKARA (UHA) - KÜBRA DEMİR

BELEDİYELER

EKONOMİ